Проект FREEWAT

Проект програми Європейського Союзу Горизонт-2020 FREEWAT: «Вільні та відкриті програмні інструменти для управління водними ресурсами»

Міжнародний проект FREEWAT (FREE and open source tools for WATer resource management) виконувався згідно програми наукових досліджень та інновацій Європейського Союзу Горизонт-2020 й охопив 19 організацій з країн ЄС, Африки, України та Туреччини (див. карту). Україну в проекті представляли проф. Михайло ГРОДЗИНСЬКИЙ і доц. Дар'я СВІДЗІНСЬКА.

...
Дослідницький консорціум проекту FREEWAT.

Основним результатом проекту FREEWAT стало поєднане з ГІС середовище моделювання з відкритим вихідним кодом для симуляції кількості та якості поверхневих і підземних вод, об'єднане з модулями інтегрованого планування та управління водними ресурсами. В даному проекті кафедра фізичної географії та геоекології які виконали дослідження із застосування інструментів FREEWAT для розробки геоекологоічно виважених сценаріїв інтегрованого управління водними ресурсами в аграрних ландшафтах. Досілдження було виконане на прикладі басейну р. Бакумівка (Київська обл.)

Дізнатись більше про проект можна за посиланням freewat.eu, а про результати досліджень кафедри у ньому – за статтею Grodzynskyi, M., Svidzinska, D., 2017. Modelling the impact of rural land use scenarios on water management: a FREEWAT approach to the Bakumivka catchment case study, Ukraine. Acque Sotterranee - Italian Journal of Groundwater, 6(3/149):39-50. DOI: 10.7343/as-2017-291.