Відкита лекція про дослідження Антарктиди
📆 28 січня 2025 року
Тарас Перетятко, доцент кафедри мікробіології біологічного факультету ЛНУ ім. Івана Франка Біологічний факультет ЛНУ ім. Івана Франка та біолог 28-ї Української антарктичної експедиції, розповів про: історію відкриття Антарктиди, історію станції «Академік Вернадський» (далі - Станція), теперішні та заплановані дослідження на Станції.
🧊 Академік Вернадський - це єдина українська антарктична станція, яка є метеорологічною та геофізичною обсерваторією. Розташування: мис Марина острова Галіндез.
🧊 Основне призначення Станції - проведення наукових досліджень в Антарктиці за трьома напрямами: біологія, метеорологія та фізика.
🧊 В Антарктиді є лише два види вищих рослин: щучник антарктичний (Deschampsia antarctica) та перлинниця антарктична (Colobanthus quitensis).
🧊 На о. Галіндез кількість пінгвінів кожного року зростає. У 2007 році не було жодного, а станом на зараз - приблизно 6 тисяч особин.
Слухачі активно брали участь у дискусії та отримали відповіді на питання щодо територіальних особливостей біорізноманіття Антарктики, впливу зміни клімату на Антарктиду, перспективи розвитку 🌐
🍃 Щиро дякуємо всім учасникам за проявлену зацікавленість до теми крижаного континенту.
Окремо висловлюємо вдячність пану Тарасу за цікаву доповідь та безцінний досвід, яким він поділився з нами! Не зважаючи на холод крижаного континенту, зустріч була теплою та інформативною 💚
