Участь у міжнародному науково-дослідному проєкті «Співпраця щодо запобігання та пом'якшення пожеж та їх наслідків у регіоні Балтійського моря» (PreMіWaF)

📆 18 серпня 2022 року

Кафедра фізичної географії та геоекології відкрила нову сторінку співробітництва в регіоні Балтійського моря і стала учасником нового міжнародного науково-дослідного проєкту «Співпраця щодо запобігання та пом'якшення пожеж та їх наслідків у регіоні Балтійського моря» (PreMіWaF).

📍 Проєкт об’єднує сім країн-учасників (Грузія, Естонія, Латвія, Литва, Польща, Україна та Швеція (координатор проекту) і буде впроваджуватись протягом 18 місяців в країнах Балтійського регіону і Центральної та Східної Європи. Робочі групи країн-учасників планують узагальнити досвід впливу пожеж на стан довкілля і здоров’я населення, пом’якшення негативного впливу на клімат та біорізноманіття. Кінцева мета кожної країни – створення концептуального документу для підготовки Національного плану дій щодо захисту територій від пожеж. Особливу увагу буде приділено дослідженню проблем, пов’язаних з пожежами на полігонах твердих побутових відходів (ТПВ) та об`єктів критичної інфораструктури.

📲 Проєкт надає можливість студентам географічного факультету, особливо тим, що навчаються за освітніми програмами «Транскордонне екологічне співробітництво» та «Геоекологія та екосистемні послуги», долучитись до міжнародної співпраці з пізнання питань методів захисту вразливих територій від пожеж та розширити можливості пошуку робочих місць для стажування.

📚 Детальну інформацію щодо діяльності в проєкті можна отримати у доцента кафедри фізичної географії та геоекології КНУ імені Тараса Шевченка Михайленка Валерія Петровича, координатора української групи управління проекту.