Навчальна практика на базі Канівського природного заповідника

Після завершення навчання на 1 курсі студенти проходять навчальну практику з основ польових природничо-географічних досліджень в Канівському природному заповіднику. Заповідник був створений у 1923 р. і розташований в центральній частині Канівського району Черкаської області на схилах та островах Дніпра. Територія заповідника характеризується своєрідним рельєфом, мальовничими ландшафтами, високим біологічним різноманіттям, значною кількістю археологічних пам'яток. Завдяки таким особливостям ці місця ще з кінця XIX ст. привертають увагу дослідників багатьох спеціальностей, зокрема географів, геологів, біологів, археологів.

  • досліджують особливості геологічної структури місцевості вивчаючи Канівські геологічні дислокації;
  • проводять метеорологічні спостереження на метеомайданчику заповідника та знайомляться з основами кліматичного моніторингу;
  • вивчають особливості гідрологічного режиму Дніпра та його зміни під впливом Канівського водосховища;
  • знайомляться з характерними рисами ґрунтового покриву території та чинниками, що впливають на його формування;
  • вивчають рослинний покрив заповідника, природні і антропогенні фактори його змін.
  • На час практики студенти проживають у гуртожитку на території заповідника, забезпечені триразовим харчуванням, є чудові умови для заняттям спортом та активного відпочинку.

    Більшість випускників географічного факультету вважають Канівську практику чи не найцікавішим і незабутнім часом усього навчання в університеті.