Навчальна практика на базі "Ясіня" в Українських Карпатах

Після 2-го курсу студенти кафедри проходять польову ландшафтознавчу практику на навчальній базі польових географічних практик "Ясіня" у Закарпатській області. База знаходиться у самому серці Українських Карпат, в його важкодоступному, а тому унікальному за збереженістю природного середовища та етнокультурних традицій куточку.

Під час проходження практики студенти отримують навички організації та проведення польових досліджень гірських територій. Студенти проходять 5 маршрутів, головною метою яких є дослідження природних комплексів різних типів (гірсько-схилових, долинних, полонинних, сформованих дією гірських льодовиків тощо), а також аналіз геоекологічних наслідків господарського використання територій в басейні річки Чорна Тиса.

Студенти навчаються не лише спостерігати фізико-географічні процеси, а й оцінювати антропогенні зміни ландшафтів, встановлювати взаємозв’язки між ними. Отримані знання дозволяють проводити обґрунтування заходів з охорони та раціонального використання гірських екосистем і ландшафтів.

На час практики студенти проживають у будиночку серед мальовничих гір, але не бракує й тих, хто бажає провести цей час у наметі.

За отриманими знаннями та навичками, насиченістю враженнями та емоціями, «карпатська» практика – унікальний і неповторний досвід!