Наші випусники: Stories

Багато вихованців кафедри фізичної географії та геоекології стали знаними в Україні людьми у сфері науки, освіти, державного управління, вони – лауреати високих державних нагород, відзначені найвищими науковими титулами, обіймають високі державні посади, представляють Україну у діяльності впливових міжнародних організацій і на важливих міжнародних форумах. Це вже стало історією нашої кафедри.

Абітурієнта ж цікавить передусім перспективи та можливості, які надасть йому диплом випускника кафедри. Найкраше уявлення про це можуть дати stories випускників кафедри останніх років. Наводимо кілька прикладів початку кар’єри наших вихованців, які нещодавно вийшли з її стін.

Олександр КРИВОШЕЇН

Випускник кафедри 2011 року (аспірант), кандидат географічних наук, старший науковий співробітник лабораторії супутникових досліджень Українського гідрометеорологічного інституту. Основні напрямки роботи: - супутниковий моніторинг Чорного та Азовського морів, моніторинг стану і розвитку с/г культур на базі супутникових даних та біофізичного моделювання; розроблення методів агрометеорологічного прогнозування; розроблення методів раннього оповіщення небезпечних погодних явищ за допомогою системи грозопеленгації.

Кирило МАЗУР

Випускник кафедри 2011 року (магістр). Засновник агенції інновацій Center42, однієї з найактивніших гравців українського ринку корпоративних інновацій. Агенція допомагає компаніям шукати можливості в напрямку digital-інновацій, нових технологій, кооперації зі стартапами. За останні 5 років члени команди Center42 ініціювали понад 30 екосистемних ініціатив, орієнтованих на розвиток стартап екосистеми в Україні, мають досвід $11 млн. інвестицій в IT-сервіси. В проектах агенції Center42 співпарцюють такі інноваційні компанії, як Microsoft, Amazon, Visa, Grammarly, Samsung та ін.

Олеся ШАПОВАЛОВА

Випускниця кафедри 2012 року (аспірант). Головний спеціаліст Департаменту з питань зміни клімату та збереження озонового шару Мінекоенерго України. Сфера професійних інтересів: Рамкова Конвенція зі Зміни Клімату, Паризька угода та подальші кроки щодо адаптації до кліматичних змін. Учасниця багатьох проектів і програм, зокрема поекту "Better ways for better future", програми Професійних стажувань (Professional Fellowship Programe) Державного департаменту США.

Анастасія ШОЛОХОВА

Випускниця кафедри 2019 року (магістр). Учасниця проектів з відновлення ландшафтів, які впроваджувались у Швеції, Естонії та Латвії. Проходила стажування в Міністерстві енергетики та захисту довкілля України. Учасниця Представництва групи молодих фахівців Міжнародної асоціації твердих відходів (ISWA) в Україні. На даний час - аспірантка Каунаського університету технологій (Литва), виконує проект «Модель оцінки відновлення ресурсів на полігонах ТПВ», Литва.

Юлія ШУСТІКОВА

Випускниця кафедри 2012 року (магістр). Подальше навчання продовжила в університеті Крістіана-Альбрехта в м. Кіль (Німеччина), де здобула диплом магістра з менеджменту довкілля. Брала участь в численних міжнародних проектах, пов’язаних з моделюванням екологічних ситуацій у прибережних ландшафтах та оцінкою екологічних ризиків, зокорема повеней. Науковий ступінь доктора філософії (PhD) отримала в Болонському університеті (Італія), де й працює зараз науковим співробітником.

Сергій НАЗАРЕНКО

Випускник кафедри фізичної географії та геоекології 2019 року (магістр). Продовжує навчання в Литовському Інституті Енергетики (Lithuanian Energy Institute), є аспірантом та молодшим науковим співробітником в лабораторії гідрології. Приймав участь у проектах «Е-рішення для громад», «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS», «Joint management of Latvian – Lithuanian transboundary river and lake water bodies (TRANSWAT)» тощо.

Мирослава РЯБОВІЛ

Випускниця кафедри 2019 року (магістр). Працювала в Центрі геоінформаційних систем в ДП «ДІПРОМІСТО». Нині працює в Агенції геопросторових рішень «АГЕОРА». Основні напрямки роботи: розроблення стратегічної екологічної оцінки містобудівної документації; аналіз природних умов та ресурсів, стану довкілля; формування пропозицій до проектних рішень документації з просторового планування регіонального та місцевого рівнів стосовно забезпечення охорони довкілля. Співрозробник звітів зі стратегічної екологічної оцінки генеральних планів міст Чортків, Ужгород, схеми планування території Дніпропетровської області та нормативно-грошової оцінки земель міста Кривого Рогу.

Альона ЄГОРОВА (КИРИЛЮК)

Випускниця кафедри 2018 року (магістр). Працювала у Центрі дитячої та юнацької творчості на посаді методиста (2013-2016 роки). Нині працює у НВК «Міжнародний Ліцей МАУП» на посадах методиста освітніх проектів, завідувача природничої кафедри, координатора STEAM-проєктів, вчителя географії (вчитель І категорії). Підготувала плеяду талановитих учнів-призерів Всеукраїнських учнівських олімпіад з географії. У 2017 році стала Лауреатом премії Київського міського голови за особливі досягнення молоді у розбудові столиці України – міста-героя Києва у номінації «внесок у розвиток молодіжного руху». У 2021 році отримала Подяку Департаменту освіти та науки виконавчого органу Київської міської ради «За сумлінну працю, досягнення високої майстерності у професійній діяльності, вагомий особистий внесок у справу навчання і виховання учнівської молоді», а також Грамоту Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації «За самовіддану творчу працю, високрий рівень професіоналізму та з нагоди Дня працівників освіти».

Інна СТЕПАНЕЦЬ

Випускниця кафедри 2013 року (бакалавр). З 2013 по 2015 роки – очільниця Студентського парламенту Університету. З 2015 по 2021 роки – очільниця сектора працевлаштування студентів і аспірантів Університету. Від березня 2019 року – асистентка кафедри країнознавства та туризму. Від 2020 року – сертифікована тренерка (тренінг «Онлайн-освіта для сталого розвитку», Програма розвитку ООН). Від 2020 року – експертка акредитації освітніх програм Національного агентства із питань забезпечення якості освіти. З 2021 року - проректор з гуманітарних питань Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Авторка та співавторка 3 масових онлайн курсів на платформі Prometheus.

Дмитро ІВАНОК

Випускник 2011 року (магістр з відзнакою). У 2014-му році закінчив аспірантуру. Кандидат географічних наук, докторант Інституту політичних і етнонаціональних досліджень Національної академії наук України. Другу вищу освіту здобув в Інституті міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка. Працював журналістом-міжнародником на загальнонаціональному телеканалі «ІНТЕР», помічником-консультантом Народного депутата України, провідним аналітиком політичної партії «Європейська Солідарність», науковим консультантом радника Президента України. Був радником проєктів міжнародної технічної та гуманітарної допомоги Україні від ЄС, ЄБРР та МЗС Японії. Сфера професійного інтересу – інновації та технологічна трансформація України. Працював бізнес-аналітиком в IT-компанії «IDAP». Наразі є радником з питань інновацій та моніторингу Німецького товариства міжнародного співробітництва, що працює в Україні від імені Уряду Німеччини. Здобуває третю вищу освіту у магістратурі Українського католицького університету за програмою «Data Science». Був ментором навчального курсу «Football analytics» Факультету прикладних наук Українського католицького університету. Володіє англійською, французькою, іспанською та японською мовами. Вивчає німецьку та арабську.